Festiwal 2019

Festiwal „Chleb Wino Ser” w Sandomierzu przeszedł już do historii. Piątkowy szkwał, który nas mało nie zdmuchnął, kolejne dni wynagrodził wyjątkowo piękną pogodą.
Dziękujemy wszystkim wystawcom, którzy tu do nas zjechali. Byli ozdobą Festiwalu i radością dla odwiedzających. Nagle to królewskie miasto stało się królewskim stołem. Bogatym, wystawnym, zaskakującym. Dziękujemy im.

Razem z nami pocili nasi Partnerzy, dla którym mamy szczególną atencję. Agro-handel to ten od traktorów i platform na których gotowali nasi szaleni kucharze. ATM pokazał sprzęt dla przyszłych serowarów i tych, którzy chcą rozwijać swój serowarski biznes.
No i to co smaczne, ciekawe, orzeźwiające. Obie serowe spółdzielnie stojące ramię w ramię, Spomlek, który jest tu zawsze i Lazur, który będzie zawsze. A do tego Browar Sandomierski. No i dwóch mięsnych potentatów – Sokołów, który wykarmił całe rzesze przyjezdnych i Łukosz, który zadziwiał wspaniałymi pomysłami wykorzystania indyczego mięsa. Nie wymienimy wszystkich, choć każdemu coś zawdzięczamy. Wielkie ukłony i wdzięczność.

Maciej Orłoś, nasz mistrz ceremonii dwoił się i troił. Był wszędzie. Pewnie z każdym zrobił sobie zdjęcie. Spróbował więcej niż wiele, a do tego zasiadł w konkursie „Jedzenie od serca”. Dalej jadł i próbował, żeby nie powiedzieć, że pił. Wyjechał stąd zachwycony atmosferą, ludźmi i smakami. Wspomnień ma więcej niż się spodziewał, a zakupów jeszcze więcej.

Chcemy też podziękować wszystkim stąd. Zaangażowali się całym sercem. Sandomierskie Centrum Kultury, Muzeum Okręgowe, Lokalna Grupa Turystyczna, Straż Miejska, Sandomierskie Stowarzyszenie Winiarzy, tutejsza Szkoła Gastronomiczno Hotelarska, Hotel pod Ciżemką i Jan Chmielowiec, który zrobił dla nas ceramiczne plafony. Wnieśli dużo wartości i stanowili z nami zgrany zespół. A zespoły, które tańczyły dla Was, były wprost nie do opisania. Czapka z głowy.

Kto nie przyjechał, kto nie spróbował, kto nie wziął udziału w Kolacji na Zamku, warsztatach degustacyjnych, spotkaniach w Kawiarence Festiwalowej, ten mamy nadzieję, spotka się z nami tu za rok. Wypada więc z naszej strony powiedzieć proste – ZAPRASZAMY! 

I do zobaczenia. Już czekamy na Was.

© 2019 Chleb Wino Ser